Historie

Základní organizace Českého svazu chovatelů ve Slatině byla založena v únoru 1983 z iniciativy Zdeňka Klejcha, Stanislava Trinkla a Luboše Knytla, kteří byli organizováni u okolních chovatelů. V roce založení bylo ve Slatině 23 členů. Ještě v témže roce se rozhodli uspořádat propagační výstavu, která se konala dne 30. října 1983 v bývalé kovárně. Výstavy se konaly v bývalé kovárně, v hostinci (1986, 1987) i v chovatelském areálu ve Vysokém Mýtě (výstava exotů 1984)

 

V roce 1989 získala organizace od obce do užívání pozemek „Na brodě“ a rozhodla se vybudovat tam chovatelský areál.

 

Po přidělení dotace od okresního výboru ČSCH Ústí nad Orlicí byly v dubnu 1987
zahájeny přípravné práce a o rok později se začala stavět výstavní hala.

V roce 1989 se k hale přistavěla klubovna, kuchyně a sklad.

Chovatelé zbudovali v areálu taneční parket, kde se potom pořádaly pravidelně diskotéky, které byly hlavním zdrojem příjmů organizace. Od 90. let se v areálu chovatelů koná i pálení čarodějnic a oslavy dne dětí.

Po roce 1991 se úspěšně podařilo vyřešit problém s vlastnictvím pozemku, na němž
se nachází chovatelský areál a přilehlé hřiště s antukovým povrchem.
Pozemky byly vykoupeny a majitelem plochy (0,5 ha) se stala základní organizace ČSCH ve Slatině. V současné době byla dokončena výstavba sociálního zařízení.

V areálu se v srpnu každoročně pořádají místní i okresní výstavy. Hřiště se využívá k pořádání turnajů ve volejbalu a nohejbalu a sportovnímu vyžití mládeže i dospělých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *