Stabilní motory

Historie a současnost ukázek historické zemědělské techniky při výstavách ČSCH

Naší zálibou nejsou pouze chovatelské činnosti, ale i obdiv ke staré technice. Na nápad předvést starou zemědělskou techniku nás přivedl jednatel spolku přítel Jiří Krupka. Věděl, že ve spolku jsou členové, kteří vlastní stabilní motory v nálezovém stavu. Po domluvě proběhla renovace prvního motoru, která trvala půl roku. Byl to motor Lorenz 7 HP a byl představen na výstavě v roce 2002 s mlátičkou.


Dalším motorem byla Slávie 3 HP, její renovace trvala jeden rok a byla předvedena na výstavě v roce 2003.


Dalším motorem byla Slávie Napajedla 4-5,5 HP, její renovace trvala jeden rok a byla předvedena na výstavě v roce 2004.


Dalším motorem byla Slávie Napajedla 3 HP – všechno původní. Byla předvedena na výstavě v roce 2006 společně s řezačkou.


Pokud máme dál pokračovat v renovacích a předvádění těchto málem zapomenutých stabilních motorů, potřebujeme získat další stroje. Pokud někdo z Vás má někde zapomenutý či uskladněný motor nebo části starého traktoru (Svoboda) a jiné podobné techniky nebo o někom ví, můžete je nabídnout. V současné době skončí většina těchto strojů („údajně za výhodné ceny“) v kovošrotu nebo u překupníků.

Pište nebo volejte
Kajsrlík Miroslav
Zámrsk 52/II
56543 Zámrsk
tel.: 728 586 506

Jeden komentář: Stabilní motory

  1. Milan Hrncal napsal:

    Zdravim te,nemam nic na prodej ,ale renovuji Lorenz 3Hp a rad bych se nekde s nekym poradil .No samotrejme s nekym kdo je ochotny poradit.Jsem z Luze a to je kousek do Zamrsku.Dekuji za odpoved Milan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *